Statystyka dla nie statystyków
Kurs ma na celu zapoznać słuchacza z podstawą konstrukcji badań z wykorzystaniem statystyki
799 zł 599 zł
Zapytaj o cenę
Statystyka dla nie statystyków Statystyka dla nie statystyków
Opis
Dla kogo
Autor

Statystyka dla nie statystyków

 

Nazwa kursu

Statystyka dla nie statystyków

Podstawowe informacje o kursie

Szkolenie ma na celu zapoznać słuchacza z koncepcją budowania badań z wykorzystaniem statystyki. Uczestnicy dowiedzą się jak poprawnie planować badania, w jaki sposób wyznaczać wielkość próby, jak łączyć statystykę z własnym pomysłem badawczym, a także jak interpretować otrzymane wyniki.

Poziom kursu

Wprowadzający

Czego się nauczysz?

Po tym kursie zrozumiesz jak należy prawidłowo projektować badania z wykorzystaniem statystyki, jak odpowiednio konstruować kwestionariusze ankietowe, tak aby zebrane za ich pomocą dane umożliwiły późniejszą analizę statystyczną. Ponadto dowiesz się także jak interpretować wyniki analiz i na co zwracać uwagę w opracowaniach statystycznych.

Dlaczego warto?

 

Gwarantujemy:

 • bardzo istotna tematyka szkolenia, jednak rzadko odpowiednio tłumaczona przez dydaktyków,
 • szkolenie bez wychodzenia z domu,
 • prowadzących z doświadczeniem praktycznym,
 • małe grupy szkoleniowe,
 • materiały dla uczestników,
 • opcja wykupienia indywidualnego tutora,
 • certyfikat kompetencji uznanej marki na polskim rynku

Ilość godzin szkoleniowych

5

Forma szkolenia

online

Czas trwania szkolenia

1 dzień, od 10:00 do 14:00

Wymagania (np. Znajomość MS Excel)

znajomość obsługi komputera z systemem Windows w stopniu podstawowym

Plan szkolenia / sylabus 


Jak poprawnie zaplanować badanie z wykorzystaniem statystyki?
 

 • Etapy planowania badania
 • Hipoteza badawcza, a hipoteza statystyczna
 • Testy statystyczne i ich rodzaje
 • Wyznaczanie wielkości próby

Jak poprawnie gromadzić dane ilościowe?
 

 • Rodzaje danych i zmiennych
 • Budowanie kwestionariusza ankietowego
 • Tworzenie bazy danych

Jak weryfikować wyniki analiz?
 

 • Interpretacja wykresów
 • Interpretacja testów i modeli
 • Wyciąganie wniosków

 

 

Dla kogo ten kurs jest przeznaczony:

Kurs przeznaczony jest dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę naukową (doktorantów, asystentów naukowo-dydaktycznych) lub stawiają pierwsze kroki w branżach ściśle związanych ze statystyką, jak np. badania kliniczne. 

Tego się nauczysz w kursie:
Jak łączyć pytania i hipotezy badawcze z testami statystycznymi
W jaki sposób wyznaczać wielkość próby
Jak poprawnie projektować badanie z wykorzystaniem statystyki
Jak interpretować wyniki analiz
Autor szkolenia
Dr Aneta Piechaczek
Statystyk, ekspert BioStat

Statystyk i ekonometryk. W latach 2017-2021 pracownik Pracowni Zastosowań Matematyki w Ekonomii AGH. Doktor w dziedzinie nauk społecznych, rozwijająca w swojej dysertacji zagadnienia bardziej zaawansowanych analiz statystycznych w naukach społeczno-ekonomicznych. W 2021 roku nominowana do Lauru Dydaktyka AGH. Autorka i współautorka kilku publikacji naukowych związanych z analizą danych i statystyką. Statystyk Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat.

Zapis na szkolenie webinar
Statystyka dla nie statystyków
Kurs ma na celu zapoznać słuchacza z podstawą konstrukcji badań z wykorzystaniem statystyki
799 zł 599 zł
Zapytaj o cenę
To szkolenie obejmuje:
5 godzin
3 lekcje
Wprowadzjący
Kurs w języku polskim
Certyfikat ukończenia sygnowany CBR BioStat
Szkolenie pod patronatem
GCPpl

Opinie naszych klientów - kursy online.

Opinie naszych klientów - szkolenia stacjonarne.

Firma BioStat zrealizowała szkolenie pt. "Statystyka biomedyczna" na zlecenie Klubu 40 Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i firmy Polpharma.

Szkolenie swoim zakresem obejmowało zagadnienia:  Planu analizy statystycznej, Modelowania ANCOVA, Regresji logistycznej, Ryzyka względnego, Najczęstszych testów statystycznych, Krzywych ROC.Doktor Tomski odpowiadał na wszelkie zadane pytania w sposób przystępny, znacznie ułatwiający zrozumienie tematu. Usługi świadczone przez firmę Biostat cechuje wysoki poziom jakości wykonania.

Z przyjemnością rekomendujemy pomoc w zakresie statystyki medycznej oferowana przez firmę Biostat.

 

 

Klub 40 Polskiego Towarzystwa Okulistycznego

Firma Biostat w listopadzie (...) zrealizowała szkolenie pt. "Statystyka w badaniach klinicznych" (...). Przeprowadzone szkolenie cechowało się wysokim poziomem merytorycznym, wszystkie kwestie zostały przedstawione w zrozumiały sposób, mogliśmy liczyć na jasne przełożenie wiedzy teoretycznej na wiedzę praktyczną. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów szkolenia i rozważamy kontynuowanie tego typu szkoleń dla naszego zespołu.

Takeda Pharma sp. z o.o.

Firma BioStat zrealizowała (...) szkolenie pt. "Specyfika analizy danych w badaniach toksykologicznych i ekotoksykologicznych". Należy podkreślić, iż usługa została wykonana rzetelnie i profesjonalnie. Pracownicy zaangażowani w jej realizację wykazali się terminowością, cierpliwością oraz sumiennością. Prowadzący szkolenie zaprezentował w bardzo prosty i łatwy do przyswojenia sposób, wykazując się przy tym ogromną wiedza oraz doświadczeniem z zakresu statystyki i analizy danych.

Sieć Badawcza Łukasiewicz

Biostat organized a taining course on practical statistics for medical research (Statistics for clinical research and post marketing surveillance) for uour Medical Department Colleagues.The Tutor (...) provided us with a program which was very well prepared and perfectly tailored to our needs. We recived a excellent support in the area of statistics, data analysis and the use of adwanced statistical tools in medical research projects.

Pfizer Polska Sp. z o.o.

Składamy serdeczne podziękowania za przeprowadzone szkolenia pt.: Badania statystyczne w gospodarce o obiegu zamkniętym i biogospodarce (…).
Starannie przygotowane materiały szkoleniowe oraz szczegółowo dopracowany program szkolenia ocenione zostały przez naszych pracowników bardzo dobrze i spełniły nasze oczekiwania jakościowe wobec dostawcy usług szkoleniowych.
Znajomość tematyki, umiejętność przekazywania informacji oraz dostosowanie zakresu materiałów gwarantowało wysoki poziom szkolenia. Z przyjemnością możemy polecić firmę BIOSTAT jako solidnego i wiarygodnego partnera w realizacji programów szkoleniowych.

dr hab. Joanna Kulczycka Prodziekan ds Współpracy i Rozwoju Wydział Zarządzania AGH

Zobacz także

Profesjonalne analizy statystyczne na potrzeby polskich i międzynarodowych badań i publikacji naukowych. Realizujemy analizy zgodnie z wytycznymi ISI Master Journal List oraz FDA w językach: polskim, angielskim i niemieckim.
Zobacz więcej