Statystyka w badaniach klinicznych cz. 3

Nazwa kursu

Statystyka w badaniach klinicznych cz.3 - Kurs Online

Podstawowe informacje o kursie

Szkolenie z zakresu statystyki medycznej ma na celu zaznajomienie słuchacza z zagadnieniami statystyki w badaniach klinicznych na poziomie zaawansowanym.

Poziom kursu

 Zaawansowany

 

Dla kogo ten kurs jest przeznaczony:


 

Twoja praca związana jest z tematyką badań klinicznych? A może planujesz rozwijać się w kierunku statystyki w medycynie? W takim razie te szkolenie jest właśnie dla Ciebie! Szkolenie „Statystyka w badaniach klinicznych cz. 3” poszerza zagadnienia omówione w dwóch pierwszych częściach tego kursu, rozszerzając jednoczęśnie tematykę o metody na poziomie bardziej zaawansowanym niż wcześniej. Dzięki niemu nauczysz się metod statystycznych, które pomogą w pracy nad badaniami klinicznymi.

 

Trzecia część kursu omawia dokładniej najczęściej wykorzystywane testy i modele w badaniach klinicznych, w tym krzywe Kaplana-Meiera, model Coxa, liniowe modele efektów mieszanych i różne metody szacowania wielkości próby dla takiego badania. Każde z zagadnień statystycznych prezentowane jest również pod kątem praktycznych wyliczeń w RStudio. Prezentujemy również kierunki, w których zmierzają współczesne badania kliniczne.

 

Trzecia część szkolenia pozwala na przyswojenie bardziej zaawansowanych zagadnień związanych zarówno z badaniami klinicznymi jak i statystyką, która jest w nich obecna.

 

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które mają już podstawową wiedzę o statystyce, ale chcą ją poszerzyć i interesuje je, jakie modele stosuje się realnie w badaniach klinicznych. Kurs porusza również tematykę faktycznych problemów z modelowaniem statystycznym w tej dziedzinie, które przez typowe kursy statystyki są zazwyczaj pomijane.

 

Polecamy go zwłaszcza: osobom biorącym udział w badaniach klinicznych, osobom, które znają statystykę z teorii, a chciałyby wiedzieć, jak wygląda ona w praktyce w tej dziedzinie, pracownikom naukowym czy osobom z wykształceniem bliskim statystycznemu, które planują poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia związane z medycyną i badaniami klinicznymi.

 

Szczegółowe informacje o kursie

 

Czego się nauczysz?

Po tym kursie będziesz znać i rozumieć pojęcia związane ze statystyką w badaniach klinicznych. Opanujesz zagadnienia, takie jak: metody analizy przeżycia, testy biorównoważności czy regresja z efektami mieszanymi. Szkolenie pozwoli na zrozumienie złożoności problemu szacowania wielkości próby oraz na oszacowanie wielkości próby.

Ilość godzin szkoleniowych

ok. 10h szkoleniowych

Forma szkolenia

Platforma Online

Liczba lekcji

7 lekcji

Quiz tematyczny30 pytań
Dostęp do kursudostęp na 30dni, kurs dostepny 24/7

Wymagania (np. Znajomość MS Excel)

znajomość obsługi komputera z systemem Windows w stopniu podstawowym, znajomość zagadnień z kursu statystyka w medycynie 1 oraz statystyka w medycynie 2

 

 

 

 

Autor szkolenia
Dr Andrzej Tomski
Statystyk, ekspert BioStat

Wykładowca i pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego na wydziale Matematyki. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, doktor matematyki i Specjalizuje się w biomatematyce, w BioStat pełni funkcję osoby odpowiedzialnej za obszary statystyczne w badaniach klinicznych (plany analiz, dobór metod, opracowania statystyczne).

Stowarzyszenie GCPpl obejmuje patronat
naszego serwisu szkoleniowego!
30% rabat dla członków Stowarzyszenia
edu.biostat.com.pl
Dr Andrzej Tomski
Statystyk, ekspert BioStat
990zł 799zł
Statystyka w badaniach klinicznych cz. 3
Trzecia część szkolenia pozwala na przyswojenie bardziej zaawansowanych zagadnień związanych zarówno z badaniami klinicznymi jak i statystyką, która jest w nich obecna.
Kup szkolenie online
To szkolenie obejmuje:
10 godzin nagrań
7 lekcji
Zaawansowany
Kurs w języku polskim
Certyfikat ukończenia sygnowany CBR BioStat
30 dni dostępu
Dostęp 24/7
Skrypty do własnego zastosowania
Certyfikat ukończenia szkolenia
Certyfikat
Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat® znajduje się w gronie komercyjnych jednostek naukowych posiadających status CBR w rejestrze prowadzonym przez Ministra Przedsiębiorczości i Technologii.

Podobne szkolenia

Online NEW!
Statystyka w badaniach klinicznych cz.1
Kurs ma na celu zapoznać słuchacza z podstawowymi pojęciami statystyki
17h lekcji
6h nagrań
podstawowy
Statystyka w badaniach klinicznych cz.2
Kurs ma na celu zapoznać słuchacza z podstawowymi pojęciami statystyki
6 lekcji
12h wykładów
średni
Statystyka w badaniach klinicznych cz. 3
Kurs wprowadzający w bardziej zaawansowane zagadnienia statystyki
7 lekcji
12h wykładów
zaawansowany
Statystyczna interpretacja wyników badań klinicznych i publik...
Kurs ma na celu zapoznanie słuchacza z podstawowymi zagadnieniami statystycznymi i ich interpretacją w badaniach klin...
4 lekcji
5h wykładów
podstawowy
Podstawy statystyki
Kurs ma na celu zapoznać słuchacza z podstawowymi pojęciami statystyki
6 lekcji
12h wykładów
wprowadzający
Dokumentacja projektowa w badaniu klinicznym
Dokumentacja projektowa: TMF- Trial Master File ISF- Investigator Site File Zarządzanie dokumentacją w badaniu kli...
Monitorowanie badań klinicznych – podstawy
Kurs podstawowy obejmujący zagadnienia: Obowiązki CRA Różne rodzaje wizyt: selekcyjna, otwierająca, monitor...
Komunikacja w badaniu klinicznym
Plan Komunikacji – jak napisać skuteczny plan zarządzania komunikacją Metody komunikacji Weryfikacja ró...
Online NEW!
Testy statystyczne
Kurs ma na celu zapoznanie słuchacza z zagadnieniami związanymi z testami statystycznymi.
5h lekcji
3h nagrań
Podstawowy
Online NEW!
Podstawy statystyki
Kurs ma na celu zapoznanie słuchacza z podstawowymi zagadnieniami statystyki opisowej.
8h lekcji
3h nagrań
Wprowadzający
Online NEW!
Statystyka w badaniach klinicznych cz. 2
Druga częśc kursu omawia dokładnie najczęściej wykorzystywane testy i modele w badaniach klinicznych, w tym ANCOVA, r...
8h lekcji
8h nagrań
Średni
Statystyka w badaniach klinicznych cz. 1
Kurs ma na celu zapoznać słuchacza z podstawowymi pojęciami statystyki
6 lekcji
12h wykładów
początkujący
Online NEW!
Statystyka w badaniach klinicznych cz. 3
Trzecia część szkolenia pozwala na przyswojenie bardziej zaawansowanych zagadnień związanych zarówno z badaniami klin...
7h lekcji
10h nagrań
Zaawansowany
Podstawy statystyki w Excel
3 lekcji
6h wykładów
wprowadzający

Opinie naszych klientów

Opinie

Firma Biostat w listopadzie (...) zrealizowała szkolenie pt. "Statystyka w badaniach klinicznych" (...). Przeprowadzone szkolenie cechowało się wysokim poziomem merytorycznym, wszystkie kwestie zostały przedstawione w zrozumiały sposób, mogliśmy liczyć na jasne przełożenie wiedzy teoretycznej na wiedzę praktyczną. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów szkolenia i rozważamy kontynuowanie tego typu szkoleń dla naszego zespołu.

Takeda Pharma sp. z o.o.
Opinie

Firma BioStat zrealizowała (...) szkolenie pt. "Specyfika analizy danych w badaniach toksykologicznych i ekotoksykologicznych". Należy podkreślić, iż usługa została wykonana rzetelnie i profesjonalnie. Pracownicy zaangażowani w jej realizację wykazali się terminowością, cierpliwością oraz sumiennością. Prowadzący szkolenie zaprezentował w bardzo prosty i łatwy do przyswojenia sposób, wykazując się przy tym ogromną wiedza oraz doświadczeniem z zakresu statystyki i analizy danych.

Sieć Badawcza Łukasiewicz

Biostat organized a taining course on practical statistics for medical research (Statistics for clinical research and post marketing surveillance) for uour Medical Department Colleagues.The Tutor (...) provided us with a program which was very well prepared and perfectly tailored to our needs. We recived a excellent support in the area of statistics, data analysis and the use of adwanced statistical tools in medical research projects.

Pfizer Polska Sp. z o.o.