Tego się nauczysz w kursie:
Pogłębisz wiedzę na temat statystyki i jej zastosowania w badaniach klinicznych
Poznasz szczegóły planu analizy statystycznej
Dowiesz się, jak stosować modele ANCOVA
Jak tworzyć plan analizy statystycznej w badaniu klinicznym
Dowiesz się, jak tworzyć modele regresji logistycznej Zobaczysz popularne testy
Nauczysz się wykorzystywać krzywe ROC do oceny jakości klasyfikatora

Statystyka w badaniach klinicznych cz. 2

Nazwa kursu

Statystyka w badaniach klinicznych cz.2 - Kurs Online

Podstawowe informacje o kursie

Kurs ma na celu pogłębić wiedzę słuchacza na temat statystyki i jej zastosowania w badaniach klinicznych (m.in. testy wykorzystywane w badaniach klinicznych).

Poziom kursu

 Średni

 

Dla kogo ten kurs jest przeznaczony:


 

Twoja praca związana jest z tematyką badań klinicznych? A może planujesz rozwijać się w kierunku statystyki w medycynie? W takim razie te szkolenie jest właśnie dla Ciebie! Szkolenie „Statystyka w badaniach klinicznych cz. 2” poszerza zagadnienia omówione w pierwszej części tego kursu, rozszerzając tematykę o metody na poziomie średnio zaawansowanym. Dzięki niemu nauczysz się metod statystycznych, które pomogą w pracy nad badaniami klinicznymi. 

 

Druga część kursu omawia dokładniej najczęściej wykorzystywane testy i modele w badaniach klinicznych, w tym ANCOVA, regresję logistyczną i z-test. Każde z zagadnień statystycznych prezentowane jest również pod kątem praktycznych wyliczeń w RStudio.

 

Druga część szkolenia pozwala na przyswojenie bardziej zaawansowanych zagadnień związanych zarówno z badaniami klinicznymi jak i statystyką, która jest w nich obecna. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które mają już podstawową wiedzę o statystyce, ale chcą ją poszerzyć i interesuje je, jakie modele stosuje się realnie w badaniach klinicznych. Kurs porusza również tematykę faktycznych problemów z modelowaniem statystycznym w tej dziedzinie, które przez typowe kursy statystyki są zazwyczaj pomijane. Polecamy go zwłaszcza: osobom biorącym udział w badaniach klinicznych, osobom, które znają statystykę z teorii, a chciałyby wiedzieć, jak wygląda ona w praktyce w tej dziedzinie, pracownikom naukowym

czy osobom z wykształceniem bliskim statystycznemu, które planują poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia związane z medycyną i badaniami klinicznymi.

 

 

Szczegółowe informacje o kursie

 

Czego się nauczysz?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które posiadają podstawową wiedzę z zakresu statystyki i chcą ją poszerzyć w kontekście badań klinicznych. Kurs ten dedykowany jest osobom, które chcą rozpocząć karierę jako Monitor Badań Klinicznych lub CRA..

Ilość godzin szkoleniowych

ok. 8h szkoleniowych

Forma szkolenia

Platforma Online

Liczba lekcji

8 lekcji

Quiz tematyczny20 pytań
Dostęp do kursudostęp na 30dni, kurs dostepny 24/7

Wymagania (np. Znajomość MS Excel)

znajomość obsługi komputera z systemem Windows w stopniu podstawowym

 

 

 

 

Autor szkolenia
Dr Andrzej Tomski
Statystyk, ekspert BioStat

Wykładowca i pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego na wydziale Matematyki. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, doktor matematyki i Specjalizuje się w biomatematyce, w BioStat pełni funkcję osoby odpowiedzialnej za obszary statystyczne w badaniach klinicznych (plany analiz, dobór metod, opracowania statystyczne).

Plan szkolenia

1
Plan analizy statystycznej.
2
Modele liniowe - ANCOVA.
3
ANCOVA - odporność.
4
Regresja logistyczna.
5
Evidence Based Medicine - iloraz szans, ryzyko względne.
6
Popularne testy.
7
Krzywe ROC.
8
Ćwiczenia w R
Praca z R i testy.
ANCOVA.
z-test.
Regresja logistyczna i krzywe ROC.

Najczęściej zadawane pytania

Jakiego rodzaju szkolenia oferujecie?
Oferujemy szkolenia z obszaru statystyki w badaniach klinicznych, data management, eCRF. Oprócz szkoleń oferujemy też konsulting w tych obszarach.
Dla kogo przeznaczone są szkolenia ze statystyki medycznej?
Dla praktyków zajmujących się na co dzień badaniami klinicznymi oraz dla naukowców, którzy w swojej pracy gromadzą dane z różnego rodzaju badań.
Czy prowadzicie szkolenia on-line?
W naszej ofercie dostępne są dwa rodzaje szkoleń on-line: webinary prowadzone na żywo przez jednego z naszych ekspertów oraz szkolenia internetowe prowadzone za pomocą platformy e-learningowej.
Jakie są terminy szkoleń?
Terminy szkoleń w formie webinarów dostępne są m.in. w harmonogramie szkoleń, ale można realizować również szkolenia internetowe na platformie e-learningowej
Jaki jest zakres szkolenia z analizy statystycznej?
Podczas szkolenia z analizy statystycznej będziemy zastanawiać się nad tym, dlaczego proste analizy sprawiają tyle trudności, omówimy zagadnienie nowej generacji statystycznej w badaniach klinicznych oraz zastosujemy zdobytą wiedzę dotyczącą analizy statystycznej w praktyce - stworzymy protokół badania.
Co uzyskuje uczestnik szkolenia?
Szkolenie zakończone jest certyfikatem wydanym przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat. Uczestnik szkolenia wzbogaci swoją wiedzę w zakresie podstaw analiz statystycznych, nabierze umiejętności samodzielnej analizy i interpretacji wyników badań.
Przez jaki okres mogę korzystać z wykupionego szkolenia internetowego na platformie e-learningowej?
Przez okres jednego miesiąca. Po tym czasie w celu dalszego korzystania z materiałów video należy ponownie wykupić dostęp.
Czy szkolenia z jednego cyklu muszę realizować po kolei?
Kolejność realizacji szkoleń w obrębie jednego cyklu jest dowolna, aczkolwiek zalecamy wykonywanie ich po kolei.
Jakie są metody płatności?
Nasze kursy można wykupić przy pomocy PayU- przelewem lub Blikiem.
W jaki sposób zgłosić chęć zamówienia szkolenia dedykowanego?
Wystarczy napisać do nas na adres szkolenia@biostat.com.pl lub zadzwonić pod numer 534-601-208.
Stowarzyszenie GCPpl obejmuje patronat
naszego serwisu szkoleniowego!
30% rabat dla członków Stowarzyszenia
edu.biostat.com.pl
Dr Andrzej Tomski
Statystyk, ekspert BioStat
990zł 799zł
Statystyka w badaniach klinicznych cz. 2
Druga częśc kursu omawia dokładnie najczęściej wykorzystywane testy i modele w badaniach klinicznych, w tym ANCOVA, regresję logistyczną i z-test.
Kup szkolenie online
To szkolenie obejmuje:
8 godzin nagrań
8 lekcji
Średni
Kurs w języku polskim
Certyfikat ukończenia sygnowany CBR BioStat
30 dni dostępu
Dostęp 24/7
Skrypty do własnego zastosowania
Certyfikat ukończenia szkolenia
Certyfikat
Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat® znajduje się w gronie komercyjnych jednostek naukowych posiadających status CBR w rejestrze prowadzonym przez Ministra Przedsiębiorczości i Technologii.

Podobne szkolenia

Online NEW!
Statystyka w badaniach klinicznych cz.1
Kurs ma na celu zapoznać słuchacza z podstawowymi pojęciami statystyki
17h lekcji
6h nagrań
podstawowy
Statystyka w badaniach klinicznych cz. 1
Kurs ma na celu zapoznać słuchacza z podstawowymi pojęciami statystyki
6 lekcji
12h wykładów
początkujący
Statystyka w badaniach klinicznych cz.2
Kurs ma na celu zapoznać słuchacza z podstawowymi pojęciami statystyki
6 lekcji
12h wykładów
średni
Statystyka w badaniach klinicznych cz. 3
Kurs wprowadzający w bardziej zaawansowane zagadnienia statystyki
7 lekcji
12h wykładów
zaawansowany
Statystyczna interpretacja wyników badań klinicznych i publik...
Kurs ma na celu zapoznanie słuchacza z podstawowymi zagadnieniami statystycznymi i ich interpretacją w badaniach klin...
4 lekcji
5h wykładów
podstawowy

Opinie naszych klientów

Opinie

Firma Biostat w listopadzie (...) zrealizowała szkolenie pt. "Statystyka w badaniach klinicznych" (...). Przeprowadzone szkolenie cechowało się wysokim poziomem merytorycznym, wszystkie kwestie zostały przedstawione w zrozumiały sposób, mogliśmy liczyć na jasne przełożenie wiedzy teoretycznej na wiedzę praktyczną. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów szkolenia i rozważamy kontynuowanie tego typu szkoleń dla naszego zespołu.

Takeda Pharma sp. z o.o.
Opinie

Firma BioStat zrealizowała (...) szkolenie pt. "Specyfika analizy danych w badaniach toksykologicznych i ekotoksykologicznych". Należy podkreślić, iż usługa została wykonana rzetelnie i profesjonalnie. Pracownicy zaangażowani w jej realizację wykazali się terminowością, cierpliwością oraz sumiennością. Prowadzący szkolenie zaprezentował w bardzo prosty i łatwy do przyswojenia sposób, wykazując się przy tym ogromną wiedza oraz doświadczeniem z zakresu statystyki i analizy danych.

Sieć Badawcza Łukasiewicz

Biostat organized a taining course on practical statistics for medical research (Statistics for clinical research and post marketing surveillance) for uour Medical Department Colleagues.The Tutor (...) provided us with a program which was very well prepared and perfectly tailored to our needs. We recived a excellent support in the area of statistics, data analysis and the use of adwanced statistical tools in medical research projects.

Pfizer Polska Sp. z o.o.